Flash TV 15 Ocak 1992 yılında kurularak Türkiye’nin ikinci özel televizyon kanalı oldu.

Ayrıca Türkiye’den ulusal yayın yapan ilk özel televizyon kanalı olarak da yayıncılık tarihine geçti. Flash TV yayınlarını Göktuğ Group bünyesinde yürütüyor.
Kanalın bir başka tarihi özelliği ise TRT’den sonra karasal yayın yapan ikinici ulusal televizyon kanalı olması.

Geçmiş dönemlerde Flash TV’nin İstanbul, Bursa, İzmir ve Ankara gibi illerde merkezleri bulunmaktaydı.

Flash TV ürettiği farklı televizyon formatları ile bir anlamda Türkiye'nin hafızası haline dönüştü.

Cem Karaca'dan, Çetin Altan'a, Mehmet Şevket Eygi'den, Ferhan Şensoy'a, Savaş Ay'dan, Cübbeli Ahmet Hoca'ya kadar önemli programcılarıyla birbirinden farklı dünya görüşlerini bir arada tutmayı başardı.
Usta oyuncu Perihan Savaş'ın sunduğu 453 bölüm yayınlanan Gerçek Kesit gibi yapımlarla da hala hafızalarda yer edinen Flash TV, 90'ların sonu ve 2000'li yılların başında video müzik kanalı formatına ağırlık verdi.

2000'li yılların ortalarından itibaren gündüz kuşağında kadın programları ve reality showlar yayınlayan Flash TV, prime time kuşağının tamamında İstanbul stüdyolarında çekilen seyircili yerli format müzik eğlence programlarına imza attı.
Kadın programı olarak öne çıkan, Yasemin Bozkurt'un sunduğu 'Kadının Sesi’ programı olmuştu. Ayrıca Esra Erol'un sunucu olarak görev aldığı, Türkiye’nin ilk evlilik programı Dest-i İzdivaç Flash TV gündüz kuşağı programlarındandı. Böylelikle Türk televizyonlarında ileriki yıllarda çığrından çıkacak olan izdivaç programı furyası burada başlamıştı.

Yalçın Çakır’ın sunumuyla canlı yayında kayıpların arandığı “Gerçeğin Peşinde” programı da absürt sokak gerçeklerini sansürsüz haliyle ekranlara taşımış, Türkiye’nin en sert reality show programı olmuştu.

Flash TV yapımı unutulmaz müzik eğlence programlarından bazıları ise araba tamirhanesi dekoruyla ekranlara gelen arabesk müziğinin efsane isimlerinden Müslüm Gürses’in sunumuyla “Baba Show” programı, hapishane dekoruyla olay olan Dilber Ay’ın “Kader Mahkumları” programı, halaylarıyla meşhur Mahmut Tuncer Show ve Latif Doğan sunumunda “Küstüm Show” programlarıydı. Ayrıca Yıldız Tilbe, Mustafa Keser, Fatih Kısaparmak, Hakan Taşıyan ve Yusuf Hayaloğlu gibi ünlü isimler de Flash TV istanbul stüdyolarında müzik eğlence programları yapmıştı.

Flash Tv 28 yıllık ulusal yayın hayatının her döneminde haftanın her günü sabah, akşam ve gece haberlerini kendi haber merkeziyle hazırlayıp sunmuştu.

Gazete ve köşe yazarlarının okunarak yorumlandığı sabah haberleri programı "Yılmaz Tunca ile Gerçek Gündem" Ankara stüdyolarından yayınlandı.

Yayın yılları içerisinde akşam ve gece haberleri İstanbul ve Bursa merkezleri tarafından hazırlanıp sunuldu.

Çeşitli dönmelerde gündeme özel yapılan programlarda, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan, Erdal İnönü, Bülent Ecevit, Recep Tayyip Erdoğan, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş gibi farklı görüşlerden siyasi liderler Flash TV programlarına konuk oldu.

28 Şubat 2019 gecesi 28 yıllık ulusal televizyon yayınlarını durduran Flash TV 11 Ekim 2021 tarihinde yeniden yayın hayatına girmeye hazırlanıyor.